Rekonstrukcie bytov a domov v lokalite BANSKA BYSTRICA a Brezno. UPOZORNENIE!!

Kompletné rekonštrukcie domov, bytov a komerčných priestorov v regióne Banská Bystrica a Brezno, sadrokartónové práce, murárske práce, zatepľovanie budov - rekonstrukcie brezno. Neposkytujem žiadne stavebné a rekonštrukčné práce a ani nič obdobné.

Touto stránou chcem upozorniť na nekalé praktiky firmy s ktorou má veľa ľudí zlé skúsenosti. Vrátane mňa. Dobre si premyslite, či svoje peniaze dôveru a nervy vložíte do rúk osobe Peter Sokáč-Soki REKONŠTRUKCIE BREZNO

Pozor, preverte si firmu PETER SOKÁČ SOKI pred spoluprácou!

Radšej nekontaktujte

Tento pán berie zálohy a robotu nedokončí (poriadne ani nezačne). Robota je nekvalitná. Veľmi veľa ľudí má zlé skúsenosti

Mne osobne dlhuje už okolo 2000 €. Všetko už riešim cez podanie na súd

Rekonštrukcia bytu
Rekonštrukcia bytov

Zlá komunikácia, Nekvalitná a nedokončená robota, Samé sľuby a klamstvá, Zavádzanie, Súd, Dlhuje peniaze

Prosím Vás aby ste si dávali pozor a pred kontaktovaním zvážili nasledovné

Pozrite referencie

Google hodnotenie

Azet hodnotenie

(Na azete sú len dve zobrazenia, ale je tam tlačidlo 'Zobraziť všetky hodnotenia')

Preverte

Ľudia ho poznajú

Začnite si zisťovať u známych.

Nekontaktujte

Skúste určite iné firmy

Veľa malých firiem nemá stránky, ale kontakty sa dajú nájsť napr. na Azet

Najlepšie je zisťovať od známych

Rekonštrukcia bytu / domu rozhodne u niekoho iného

Rekonštrukčné a stavebné práce sa dajú robiť poctivo

Môj príbeh s rekonstrukciou bytu

Rekonštruovaný byt

Byt:

Rozloha:

Lokalita:

Požadované rekonštrukčné práce: (Kompletná rekonštrukcia)

Termín rekonštrukcie

1 izbový byt

29m2

Banská Bystrica

Vypratanie bytu, výmená elektrických rozvodov, výmena odpadových a vodovodných potrubí, zníženie stropov, nové omietky, výmena podláh, omaľovanie bytu

3-4 týždne

V júli 2020 som zavolal na telefónne číslo, na ktoré som nemal. Bol to Peter Sokáč, pán ktorý poskytuje reonštrukčné práce a ktorého stránka je v googli veľmi vysoko. Urobil som chybu, že som si nepozrel referencie a ani som sa neopýtal známych, či nemajú skúsenosti s touto nepríjemnou osobou. Už telofonický rozhovor a emailová komunikácia ohľadne ponuky bola veľmi neprofesionálna. Mňa vôbec ani nenapadlo, že by sa mi takéto niečo mohlo stať , a že niekto zoberie peniaze a nedokončí prácu. Celá kúpa bytu zbehla pomerne isto a do posledného momentu nebolo jasné, či mi banky poskytnú úver alebo nie. Z tohto dôvodu som nemohol, začať oslovovať stavebné firmy už pred kúpou.

Tu je email, ktorý mi prišiel ako cenová ponuka (celý text som skopíroval) "Zdravim vas cele ako sme sa bavili to viem poriesit za 4700eur vypratanie elektrika voda sadrokartony omietky malovanie pokladka podlah jadro oblozenie ak suhlasite od toho stvrtka mozem zacat zatial dakujem s pozdravom."

Na túto ponuku som pristúpil nakoľko cenová ponuka bola dobrá a aj sľúbený termín začatia prác bol o pár dní od obhliadky a cenovej ponuky. Žiadna iná firma nemala takto na rýchlo nič voľn= a pri niektorých by sme museli čakať mesiace. Chceli sme rekonštrukciu bytu začať čo najskôr s tým že prerábka 1-izbového bytu nemôže trvať veľmi dlho - maxim8lne 3 týždne (4 týždne aj s rezervou)

Realita prerábky a ako prebiehali rekoštrukčné práce:

Prvý deň ako sme sa dohodli tak pán neprišiel a posunol to o jeden deň, že musí niečo doknčiť. Na ďalší deň mi prišla SMS, či mu môžem dať peniaze na materiál. Samozrejme som mu dal peniaze a hovoril mi, že v aute má príjimový doklad a žte mi ho nechá na byte. Keď sme sa stretli v prý deň rekonštrukcie tak som mu dal peniaze Spätne, pán prišiel do bytu a s nožíkom si začal strúhať ceruzku. Ja som odišiel a keď som prišiel pozriet, že čo bolo spravené tak boli zložené dvere na kuchyni. Neurobil nič, zobral 1000Eur a už ho nebolo. Keď som mu volal tak, že musel niekde prísť a že zajtra začína. Samozrejme sa nukázal, bol piatok. Tak som mu písal, že či sa niečo deje a prečo sa nič nerobí. Zase priľla nejaká výhovorka a že od pondelka. V pondelok to nejako začalo, doviezol ľuďí čo zaňho robili. Začali s vypratávaním bytu a po dvoch troch dňoch ich už nebolo. Samozrejme byt nebol úplne vyprataný.

Ďalší týždeň prišla SMS od pána, že či mu !môžem posunúť nejaké dukáty 2000 Eur ako zálohu za robotu. Pán si vypýtal po 3 dňoch roboty 62.5% z celkovej sumy. Ako som už spomenul vôbec ma nenapadlo, že sa edejô takéto praktiky a peniaze som mu dal. Tieto všetky podozrivé veci (pýtanie zálohy na robotu keď bola len malá časť spravená, veľká výška záloh, nedodržiavanie dohôd a časov, zavádzajúce SMS, klamstvá, ...) som z nedbanlivosti a nedostatku skúseností prehliadol a mal som dva dôvody na zaplatanie

Chcel som mať všetko vyplatené čím skôr, aby som náhodou neminul na iné veci

Bol som v domnení, že keď už vyplatím peniaze bude aj iný prístup a pán potiahne dlhšie aby dodal sľúbené a dotiahol rekonštrukciu čím skôr.

Po tomto sa pár krát ešte ukázal, ale boli tam samé sľuby, že už nabehnú a dokončia to. Pán sa neukázal, lebo mu vodár ochorel, samé nezmysli. Ja som bol aj osobne za ním, že čo sa deje a že či ide robiť alebo nie a ubezpečoval ma, že áno a tvrdil, že aj soboty a nedeľe potiahne a dobre bude. Nič sa nedialo. Veľa krát sa stalo, že s ním volám ráno, že či príde a do telefonu mi povie, že príde a neukáže. To isté aj s SMS, ráno napíše, že príde neskúr a neukáže sa. Je to strašný klamár a radšej nemať nič spoločné s touto osobou. Zo sľúbeného na komplet dodal jedine vypratanie bytu. Elektrika nebola dokončená a voda som si myslel, že je ale bolo to odflaknuté. Na sprchový schod sme sa bavili, že maximálny schod bude 10cm ale on dal tak zle odpadové rúry a vodovodné rúry, že schod by musel byť 25-30 cm. Celé sa to muselo prerobiť. Po dvoch mesiacoch som si našiel nových majstrov, ktorí to dokončili. Jediný dôvod, prečo som čakal tak dlho boli financie. Stále som dúfal, že rekonštrukciu dokončí. Po vyplatení vysokej čiastky fušerovi som nemal peniaze na zaplatenie nových majstrov. Ďalej som vedel, že peniaze mi ten odporný pán nevráti.

Ja som mu aj poskytol nasledovné možnosti:

- vráť mi peniaze

- urob oblad v kúpelni a zvyšok si nechaj

- dokonči celý byt

Tento pán si vybral možnosť, že dokončí celý byt. Jediná dobrá skúsenosť s celej veci okolo rekonštrukcie, je že mi podpísal papier, že mi dĺži 1800 Eur, ktoré mi zaplatí do 15.9.2020, kde sa tak nestalo. Celú vec som posunul na Okresný sôd Banská Bystrica. Dälžna suma raste kvôli úrokom s omeškania a poplatkom, ktoré som musel zaplatit za súdne konanie.

Prosím ak môžete tak zdieľajte na FB

Veľmi zlá skúsenosť.

Cieľom tejto stránky je upozorniť ľudí aby si dávali pozor a neskončili v podobných situáciach ako ostatní oklamaní ludia, ktorí urobili chybu a kontaktovali a začali spoluprácu s týmto nepríjemným človekom.

Rekoštrukcie Brezno

rekonstrukcie Brezno, rekonstrukcia bytu brezno a banska bystrica

rekonstrukcne prace Brezno